189723-2023 - ResultatSverige-Sollentuna: Fastighetsskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift, avhjälpande underhåll och anläggningsarbete – Utemiljö
Referensnummer: SK2022-0362
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden avser tillsyn, skötsel, avhjälpande underhåll och vissa anläggningsarbeten avseende utemiljö inom Sollentuna kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen