189746-2021 - ResultatSverige-Solna: Anläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekensberg Västerhaninge
Referensnummer: UH-2020-107
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar två stycken projekt inom stationsbyggnad för regionnätsledningar och inryms i ett och samma paket. Paketet är en del av programmet Kapacitet Stockholm. Dessa kommer att tilldelas som ett eller två kontrakt dvs som en eller entreprenader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Priser för Ekensberg utförs i överensstämmelse med förfrågningsunderlaget.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45000000 Anläggningsarbete, 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Priser för Västerhaninge utförs i överensstämmelse med angivna handlingar.
Del nr: 2
Ekensberg och Västerhaninge anbud som avser båda kontrakten tillsammans.
Del nr: 3