See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Brospolning
Beskrivning: Uppdraget omfattar förutbestämt planerat underhåll i form av årlig rengöring genom spolning av ca. 62 brokonstruktioner i Eskilstuna kommun. Brokonstruktionerna ska rengöras 1-2 gånger per år. För uppdraget gäller TRVINFRA-00228 Bro och broliknande konstruktion, Brounderhåll version 5.0. Trafikverkets övriga tekniska dokument, interna föreskrifter och rutiner gäller i tillämpliga delar. Kontrakt kommer tecknas med en (1) leverantör under förutsättning att upphandlande myndighet erhåller minst det antalet lämpliga och godtagbara anbud.
Intern identifierare: UE 23.226
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del