Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Norra innerstaden måltidstjänster för vård och omsorgsboende
Referensnummer: ÖST 2023/91
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad, Östermalm och Norrmalm stadsdelsförvaltning (nedan kallad staden genom serviceförvaltningen inbjuder er att lämna anbud i en upphandling av måltidstjänster för vård och omsorgsboendena Kattrumpstullen och Kampementet samt Sabbatsbergsbyn, Dagverksamheten Bo Bergmans och Rio vård-och omsorgsboende. som option enligt de förutsättning som anges i detta upphandlingsdokument inklusive bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 36 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55322000 Tillagning av måltider, 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen