189812-2025 - Planering
Sverige – Programvara och informationssystem – RFI Inköpssystem
Förhandsmeddelande som endast används i informationssyfte
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRFI Inköpssystem
BeskrivningRegion Halland bjuder in till RFI och dialogmöte för att öka sin marknadskännedom avseende inköpssystem/e-handelssystem. Det är även leverantörernas tillfälle att ge synpunkter och information.
Intern identifierareRFI
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48442000 Programvara för finansiella system, 48800000 Informationssystem och servrar, 48810000 Informationssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 48900000 Diverse programvara och datorsystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd