Huvudsaklig CPV-kod 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet kommer omfatta bl.a. byggarbeten och betongarbeten med tillhörande markarbeten för permanenta konstruktioner.
Arbetena kommer bestå av armerade betongkonstruktioner på flera olika platser i Henriksdals Reningsverk samt i Sicklaanläggningen. Det finns även behov av rivning av befintliga konstruktioner och uppförande av konstruktioner av stål. Även markarbeten kan komma att upphandlas på detta avtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45236000 Markanläggning, 45262300 Betongarbeten, 45262400 Uppförande av stålkonstruktioner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen