189896-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör – Upphandling av ramavtal för arbetskläder med profiltryck
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av ramavtal för arbetskläder med profiltryck
BeskrivningLänsstyrelsen Gävleborg bjuder in att lämna anbud i detta ramavtal avseende arbetskläder, arbetsskor och tillbehör med profiltryck.
Intern identifierare2058-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Ytterligare klassificering (cpv): 18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18130000 Specialarbetskläder, 18140000 Tillbehör till arbetskläder
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000