See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Säkerhetsbesiktning lekplatsutrustning 2024
Beskrivning: Denna upphandling avser ramavtal för säkerhetsbesiktning av lekredskap, fallunderlag och inhägnader på förskolor och skolor. Säkerhetsbesiktningarna ska ske enligt SS-EN 1176 och 1177.
Intern identifierare: SISAB 2023/455
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Ramavtal Säkerhetsbesiktning lekplatsutrustning 2024