Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning av offentliga utrymmen: Offentliga toaletter i Strängnäs och Mariefred samt Läggesta station
Referensnummer: KS/2019:268-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun inbjuder er att lämna anbud avseende städning av offentliga utrymmen: Offentliga toaletter i Strängnäs (anbudsområde 1) och Mariefred (anbudsområde 2) samt Läggesta station (anbudsområde 3).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Anbudsområde 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911200 Städning av byggnader