190005-2023 - PlaneringSverige-Linköping: Installation av datakablar
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI-Request for information family tree drawing
Referensnummer: RFI-2023-182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45314320 Installation av datakablar
II.1.4.
Kort beskrivning
Invitation to provider presentation of IT support in the field of clinical genetics, regarding family tree drawing software and LIMS adapted for genetics.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48180000 Medicinsk programvara, 48320000 Programvara för ritning och bildbehandling, 48327000 Programvara för ritning och målning, 48610000 Databassystem, 48611000 Programvara för databas, 48810000 Informationssystem, 48814000 Medicinska informationssystem, 72212320 Programvaruutvecklingstjänster för ritning och bildbehandling, 72310000 Behandling av data
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
This is only an Request for information.