190005-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Programvara för utbildning – Digital lärplattform
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDigital lärplattform
BeskrivningUpphandlingen omfattar ett säkert, användarvänligt, tillgängligt och en intuitivt digital lärplattform (fortsättningsvis kallat systemet) som kan främja och effektivisera kompetensutveckling bland medarbetare och externa intressenter i Gävle kommun. Systemet ska omfatta skapande och hantering av e-utbildningar, lärarledda utbildningar, kunskapstest och utvärdering av utbildningar samt generera statistik och uppföljning av användarnas framsteg.
Intern identifierare16156
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48931000 Programvara för utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareDigital lärplattform