Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Urologi öppen och slutenvård
Referensnummer: LD18/01745
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79625000 Förmedling av läkare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser vårdgivare som för Landstinget Dalarnas räkning ska bedriva urologisk poliklinisk sjukvård för urologpatienter, bedömningsbesök av patienter med urologiska problem, slutenvårds- och öppenvårds urologiska operationer och bedömning av urologiska slutenvårdspatienter, inkluderande rondverksamhet (avdelnings- och röntgenronder), för inneliggande akuta definierade patienter och opererade för urologiska besvär.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79625000 Förmedling av läkare, 85121100 Tjänster utförda av allmänpraktiserande läkare, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen