190017-2017 - ResultatSverige-Örebro: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolskjuts – Örebro.
Referensnummer: 16RS6237
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av skolskjuts i Örebro:
Denna upphandling avser skolskjutstrafik i Örebro kommun. Beskrivning av krav samt omfattning av denna upphandling återfinns i detta dokument och i ”Mall för Produktionsavtal” samt dess bilagor.
Avtal enligt ”Mall för Produktionsavtal” avseende perioden 14.8.2017 – 30.6.2022.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60112000 Kollektivtrafik på väg, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen