190043-2021 - ResultatSverige-Jönköping: Avlägsnande av slam
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av bodar och rastvagnar samt relaterade tjänster
Referensnummer: 20/63
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90513600 Avlägsnande av slam
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköping Energi AB avser att upphandla ramavtal för hyra av bodar och rastvagnar samt relaterade tjänster för löpande avrop under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34223300 Släpvagnar, 34223330 Mobila släpvagnsenheter, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader, 45223800 Montering och uppförande av prefabricerade strukturer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Allmänn orientering
Jönköping Energi AB, nedan kallat B, genomför en ramavtalsupphandling och inbjuder anbudsgivare, nedan kallad AG, att lämna anbud i enlighet med detta upphandlingsdokument.
B inbjuder till anbudsgivning gällande upphandling av inhyrning av kontors-, personal- och manskapsbodar, hygienbodar, entrébod/WC bod och rastvagnar samt relaterade tjänster enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar för att kunna skapa en god arbetsmiljö till kollegor och samarbetspartner.
Information om BEn god kraft för ett gott samhälle är Jönköping Energis vision. Vi vill bidra till att driva regionens utveckling. Det gör vi genom att erbjuda hållbara och innovativa tjänster, nu och i framtiden. Hos oss ska det vara enkelt att vara kund. Vi finns nära, och tillsammans med våra kunder bidrar vi till ett hållbart samhälle. Idag förser vi 55 000 kunder med ljus, kraft, värme, kyla och stadsnät. Vi omsätter knappt 1,4 miljarder SEK per år och har 280 anställda.
Läs mer om företaget på www.jonkopingenergi.se.