2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bunkring fartyg - ramavtal
Beskrivning: Sveriges geologiska undersökning har behov av en leverantör av diesel, Urea samt till viss del smörjoljor. Bränsle och oljor är avsedda för myndighetens fartyg Ocean Surveyor. Den årliga volymen uppsksattas till 200 kubikmeter per år, ca 40-50 kubik per leveranstillfälle.
Föregående meddelande: 3586-2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09130000 Petroleum och destillat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89047:Lot:1