Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transportledningssystem 2021
Referensnummer: SN 2020/0298
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill du vara med och bidra till en effektiv transportledning med fokus på ett driftsäkert transportledningssystem med hög användarvänlighet?
Serviceförvaltningen, Markentreprenad ämnar nu upphandla ett Transportledningssystem med syftet är att främja för en effektiv transportledning med planering, förändringar och kommunikation. Mer information kring hur du lämnar anbud finner du i Upphandlingsdokumenten. Välkommen med ditt anbud.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48810000 Informationssystem, 72262000 Utveckling av programvara, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen