190113-2022 - ResultatSverige-Laholm: Försäkringar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringar Laholmshem AB
Referensnummer: LH 21/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av försäkringar för Laholmshem AB inom områdena fastighetsförsäkring, företagsförsäkring samt motorfordonsförsäkring. Övriga förutsättningar och villkor framgår av upphandlingsdokumentationen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66514110 Motorfordonsförsäkringar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen