2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hyresmoduler - Förskolan
Beskrivning: Entreprenaden avser etablering respektive avetablering av hyresmoduler för tillfällig och icke permanent uppställning. Hyresmodulerna, som utgör lös egendom som tillhör E, ska efter etablering har skett hyras av B enligt villkoren i Hyreskontraktet. Vid hyrestidens utgång ska avetablering ske och E avlägsna hyresmodulerna från uppställningsplatsen. Äganderätten till hyresmodulerna överlåts inte till B. Moduluppställningen avser tillfällig etablering för förskoleverksamhet. Ytterligare beskrivning återfinns upphandlingsdokumentationen med tillhörande bilagor.
Intern identifierare: 23-2010-1212-1010-179
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000