2. Förfarande
Förfarande
Titel: AI-baserat bildgranskningsstöd för mammografi
Beskrivning: Denna upphandling avser tjänsten AI-baserat bildgranskningsstöd för mammografi till Region Dalarna.
Intern identifierare: HSN 2024/5828
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 33111650 Mammografiapparatur, 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000