190222-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Bromma: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Coach och outplacement
Referensnummer: UH-2022-8
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarets radioanstalt bjuder härmed in till upphandling. FRA har för avsikt att kunna erbjuda medarbetare coachning och karriärväxling/outplacement som en del i att vara en attraktiv arbetsgivare. FRA avser att teckna ett ramavtal med en (1) leverantör avseende Coach och karriärväxling/outplacement. Vi garanterar inga volymer men uppskattar summan till 3 000 000 SEK.
Upphandlingen/Avtalet omfattar även uppdrag och leveranser för Nationellt Cybersäkerhetscenter (NCSC). NCSC har, på uppdrag av regeringen, inrättats gemensamt av Försvarets radioanstalt, Försvarsmakten, MSB och Säkerhetspolisen. Arbetet vid NCSC bedrivs i nära samverkan med Försvarets materielverk, Polismyndigheten och Post- och telestyrelsen. Förutom för Försvarets radioanstalt omfattar avtalet inte myndigheterna enskilt utan endast den gemensamma verksamheten som myndigheterna bedriver inom ramen för NCSC.
Notera att pris anges i utvärderingsbilaga vilken aktiveras när man väljer lämna anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 80000000 Undervisning och utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Coach och karriärväxling/outplacement. Takvolym 3 000 000 SEK.