190276-2023 - ResultatSverige-Borlänge: Konsulttjänster för infrastruktur
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resurskonsulter avseende inventering, utredning och ritningshantering inom region Väst, Västra Götalands län
Referensnummer: KOM-411862
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av konsultorganisation avseende inventering, utredning och ritningshantering inom region Väst
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34993000 Vägbelysning, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen