190283-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Medicinska förbrukningsartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling sjukvårdsmaterial.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Kriminalvården med organisationsnummer 202100-0225 inbjuder Er härmed att lämna anbud på Kriminalvårdens upphandling avseende leveranser av sjukvårdsmaterial.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33141110 Förbandsartiklar, 33141119 Kompresser, 33141220 Kanyler
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.