Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grafisk produktion, SLL1933
Referensnummer: RS 2019-0807
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Stockholm har för avsikt att upphandla grafisk produktion.
Syftet med upphandlingen är att utveckla och aktivt säkerställa en optimerad och effektiv produktion av analogt och digitalt material, samt skapa möjligheter för samordning och synergier inom olika produktionsaktiviteter inom Region Stockholm.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen