2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av klienter, skärmar, kringutrustning och tillhörande tjänster
Beskrivning: Krav och villkor framgår av upphandlingsdokumenten.
Intern identifierare: A034.472/2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30200000 Datorer och datamateriel, 30210000 Databehandlingsmaskiner (maskinvara), 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213200 Portföljdator, 30213300 Stationär dator, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231300 Bildskärmar, 30232000 Kringutrustning, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 30237200 Datortillbehör, 50000000 Reparation och underhåll, 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Polismyndigheten avser att upphandla ett ramavtal för att säkerställa det fortsatta behovet av klienter, skärmar, kringutrustning och tillhörande tjänster. Därmed bjuds intresserade leverantörer in till att lämna anbud i denna upphandling. Krav och villkor framgår av upphandlingsdokumenten, inkluderande denna anbudsinbjudan med bilagor.
Intern identifierare: Upphandling av klienter, skärmar, kringutrustning och tillhörande tjänster