190377-2022 - ÄndringSverige-Stockholm: Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resebyråstöd
Referensnummer: UH-2022-58
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Försvarsmakten är i behov av Resebyråstöd för bokningar av resor och logi. Tjänsten Resebyråstöd innebär att Försvarsmaktens reseavdelningar agerar resebyrå genom leverantörens rättigheter.