Omhändertagande av vårdens specialavfall, kemikalieavfall, sekretessavfall och mindre elektronikavfall, SLL1911
Referensnummer: FSN 2021-0445
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för omhändertagande, borttransport och destruktion eller återvinning av avfall till Region Stockholms förvaltningar, bolag och stiftelser. Dessutom har TioHundra AB, Karolinska Institutet samt de leverantörer som Region Stockholm har vårdavtal med rätt att avropa tjänster från ramavtalet.