19041-2021 - ResultatSverige-Norrköping: Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skadedjursbekämpning och sanering
Referensnummer: 3.2.1-2020-20321
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
II.1.4.
Kort beskrivning
Migrationsverket avser upphandla olika typer av tjänster för skadedjursbekämpning, sanering av smitta samt tillhandahållande av olika produkter för skadedjursbekämpning.
Leverantören ska kunna utföra tjänsterna på samtliga orter där Migrationsverket har behovet. Antal orter och adresser kan skifta över tiden vilket styrs av hur många människor som söker asyl i Sverige.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90920000 Sanering av anläggningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen