See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utrustning för behandling av godartad prostataförstoring med varm vattenånga (prostatisk ångablation)
Beskrivning: Verksamhetsområde urologi, Universitetssjukhuset Örebro, har för avsikt att upphandla utrustning och utrustningsbundet förbrukningsmaterial, för behandling av behandling av godartad prostataförstoring med varm vattenånga (prostatisk ångablation). Upphandlingskontrakt tecknas på 3 år med möjlighet att förlänga ytterligare 2 + 2 år för det utrustningsbundna förbrukningsmaterialet.
Intern identifierare: MT 2026-0047 / 26RS1272
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000