Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskindiskmedel, torkmedel, spolutrustning och service
Referensnummer: KS 2020/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39830000 Rengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Heby kommun genomför tillsammans med Knivsta kommun, Tierps kommun och Östhammars kommun en upphandling för att tillgodose kommunernas behov av maskindiskmedel, torkmedel och rengöringsmedel. I uppdraget ingår även tillhandahållande, installation, montering och inställning av doseringsutrustning samt service av doseringsutrustning till maskinerna.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39830000 Rengöringsmedel, 39831210 Maskindiskmedel, 51000000 Installation (utom programvara)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen