190519-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Borås: Personalförmedling
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster Socionomkonsulter
Referensnummer: 2022-00027IN
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar UMs behov av bemanning av socionomkonsulter för uppdrag av myndighetsutövande och/eller uppdrag enligt verksamhetsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85310000 Socialt arbete, 85321000 Administration inom socialtjänsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen