Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Körkortsutbildning
Referensnummer: U-021-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80411000 Trafikskoletjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet är att tillhandahålla ett ”paket” med körkortsutbildning till elever på Oscarsgymnasiet. I tjänsten ska följande ingå: Körkortsutbildning på trafikskola inkl. körlektioner, teorilektioner och utbildningsmaterial
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen