190530-2020 - ResultatSverige-Karlskrona: Vattenreningskemikalier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Processkemikalier VA
Referensnummer: KS 2019/9190 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24962000 Vattenreningskemikalier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlande myndighet
Karlskrona kommun org. nr. 212000-0829.
Produkten
Upphandlingen avser Processkemikalier till vattenverk och reningsverk i Karlskrona kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24311520 Natriumhydroxid, 24312123 Polyaluminiumklorid, 24312200 Hypokloriter och klorater, 24313300 Karbonater, 24314100 Kaliumpermanganat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen