190549-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Färdtjänstfordon – Färdtjänstbuss (3,5 ton) med påbyggnation
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFärdtjänstbuss (3,5 ton) med påbyggnation
BeskrivningInköp av färdtjänstbil 3,5 ton med påbyggnad
Intern identifierareTFN/2026:00039
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34114300 Färdtjänstfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34110000 Personbilar, 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningInköp av färdtjänstbuss (3,5) ton med påbyggnation.
Intern identifierareFärdtjänstbuss (3,5 ton) med påbyggnation