190580-2017 - ResultatSverige-Kungsbacka: Banktjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 6: Finansiella tjänster a) Försäkringstjänster b) Bank- och investeringstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kungsbacka.
Nuts-kod SE231 Hallands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Syftet med upphandlingen är att tillgodose Kommunens behov av kontostruktur, betalningsförmedling, löneförmedling, kredit samt kortinlösen/korthantering.
Förbetalda kort och värdehantering ingår ej i denna upphandling.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
66110000 Banktjänster, 66100000 Bank- och investeringstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.