See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Neurokirurgiskt shuntsystem
Beskrivning: Region Östergötland inbjuder härmed till upphandling som omfattar neurokirurgiskt shuntsystem, både set och tillbehör.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Set - Ställbar shunt MR-säker
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121114:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Set - Lumboperitoneal shunt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121114:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Set - Ställbar shunt med antisifon MR säker
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121114:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Set - Ställbar shunt med antisifon MR säker, antibiotikaimpregnering
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121114:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Ventrikelkateter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121114:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Peritonealkateter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121114:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Antibiotikaimpregnerad ventrikelkateter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121114:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Antibiotikaimpregnerad peritonealkateter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121114:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Tunnelör engångs
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121114:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Tunnelör flergångs
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121114:Lot:10