190618-2020 - ResultatSverige-SÖDERTÄLJE: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI2019-2098 Grus och fyllnadsmaterial
Referensnummer: TI2019-2098
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Grus och fyllnadsmaterial för markarbeten i Katrineholms, Vingåkers och Flens kommuner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14200000 Sand och lera, 14213100 Makadam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen