190629-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning – Upphandling av entrélösningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av entrélösningar
BeskrivningUpphandlingen avser entrélösningar för in- och utpassering med tillhörande tjänster. Entrelösningarna kan vara exempelvis säkerhetsslussar, säkerhetskaruseller, klimatkaruseller och speedgates i olika utföranden.
Intern identifierare2025-6053
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121300 Säkerhetsinstallationer, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000