190682-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Lastbilar med hissflak – Lastbil med skåp och bakgavellift
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLastbil med skåp och bakgavellift
Beskrivning1 st ny lastbil med skåp och bakgavellift även lärar broms och två extra passagerastolar totalvikt 28 ton Avers övningskörning med elever som utbildar sig på transport inriktningen på Finnvedensgymnasium
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34142100 Lastbilar med hissflak
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125823:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34140000 Tyngre motorfordon