190713-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Datatjänster – Datacenterpartner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDatacenterpartner
BeskrivningRonneby kommun och Olofströms kommun upphandlar en leverantör som partner inom datacenter.
Intern identifierare25/86
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72300000 Datatjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDatacenter partner
BeskrivningSe upphandlingsdokument
Intern identifierare1828222-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelObligatoriska krav
Beskrivningse upphandlingsdokument
Intern identifierare1829738-1