190750-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Andra samhälleliga och personliga tjänster – Översättningstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelÖversättningstjänster
BeskrivningUpphandlingen omfattar: Översättningstjänster av texter från svenska till brittisk, amerikansk och internationell engelska Översätta rörlig film - transkribering Språkgranskningstjänster av engelska texter Leverantören ska tillhandahålla dessa tjänster inom följande områden. Texter av allmän karaktär/marknadskommunikation Juridiska texter och verksamhetsdokument Teknik och forskning Finansiella texter Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser.
Intern identifierare24/20
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000