See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Arkitekter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett ramavtal gällande konsultuppdrag avseende arkitekttjänster. Uppdraget består av tekniska utredningar, framtagning av underlag för förstudier och program samt projektering och framtagning av arkitekthandlingar (förfrågningshandlingar/bygghandlingar) för ny- och ombyggnadsuppdrag, inom Borås Stad. Ramavtal avse tecknas med 3 leverantörer.
Intern identifierare: 2023-00085IN
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000