190768-2021 - ResultatSverige-Trosa: Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny idrottshall och isrink, Tomtaklintskolan, 2
Referensnummer: TSN 2021/14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Ny idrottshall och isrink vid Tomtaklintskolan i Trosa.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar, 45100000 Förberedande anläggningsarbeten, 45212000 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader för fritidsaktiviteter, idrott, kultur, inkvartering och restaurangverksamhet, 45212222 Byggnation av gymnastiksal, 45212223 Byggnation av vintersportanläggningar, 45223300 Byggnation av parkeringsplats
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen