See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsultstöd Bullerutredning
Beskrivning: Ramavtal för konsultstöd bullerutredningar för avrop vid behov. Utredningar kan omfatta både ttrafikbuller, omgivningsbuller, samt industri- och verksamhetsbuller inför planerade åtgärder samt i befintliga miljöer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:90521:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll