190862-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Laholm: Ombyggnadsarbete
Meddelande om upphandling
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ombyggnadsentreprenad Laholmshem.
Referensnummer: 17/55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar ombyggnads- och renoveringsarbeten i del av Beställarens bestånd av bostäder. Bostäderna är i huvudsak marklägenheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen