190872-2020 - ResultatSverige-Visby: Luftfilter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Ventilationsfilter
Referensnummer: 20/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42514310 Luftfilter
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser löpande leverans av Region Gotlands samlade behov av ventilationsfilter med filtertillbehör under avtalsperioden.
Beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42520000 Ventilationsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen