190895-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Ammoniak
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ammoniak
Referensnummer: 0116/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24413000 Ammoniak
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende successiva leveranser av Ammoniak 25 % teknisk till Renovas avfallskraftvärmeverk, Sävenäs
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
24413100 Flytande ammoniak
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen