2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsulttjänster Informationssäkerhet, IT-säkerhetsgranskare, Threat Intelligence och Incident Response
Beskrivning: Kriminalvården ska upphandla nytt avtal för IT-konsulter med roller inom Informationssäkerhet, IT-säkerhetsgranskning, Threat Intelligence och Incident Response. Om det erbjuds så ska Kriminalvården, som option, kunna avropa en "Incident Response Retainer" tjänst.
Intern identifierare: 2026-1616
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000