Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storköks- & tvättstugeutrustning samt vitvaror
Referensnummer: KLF 2023/392
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51542100 Installation av maskiner för matframställning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser underhålls- och reparationsarbeten samt leverans av följande: Storköksutrustning, vitvaror och tvättstugeutrustning för Luleå kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42959000 Diskmaskiner för storkök, 51542100 Installation av maskiner för matframställning, 51543400 Installation av tvätt-, kemtvätts- och torkmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen