190922-2024 - Resultat
Sverige – Bröstproteser – Bröstproteser inklusive utprovningsverksamhet
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bröstproteser inklusive utprovningsverksamhet
Beskrivning: Denna upphandling avser utprovning och tillhandahållande av bröstproteser till personer med ett eller båda brösten helt eller delvis bortopererade. Region Stockholm förbinder sig inte att avropa viss mängd/volym. I de fall volymer anges anger dessa en uppskattad årsförbrukning. Omfattning och beskrivning av efterfrågade varor och tjänster i övrigt framgår av Specifik uppdragsbeskrivning samt Produkt och Prislista.
Intern identifierare: HSN 2022-1714
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33184400 Bröstproteser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Bröstproteser och utprovningsverksamhet