190934-2024 - Resultat
Sverige – Petroleum och destillat – Bunkring fartyg - ramavtal
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBunkring fartyg - ramavtal
BeskrivningSveriges geologiska undersökning har behov av en leverantör av diesel, Urea samt till viss del smörjoljor. Bränsle och oljor är avsedda för myndighetens fartyg Ocean Surveyor. Den årliga volymen uppsksattas till 200 kubikmeter per år, ca 40-50 kubik per leveranstillfälle.
Föregående meddelande3586-2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09130000 Petroleum och destillat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:89047:Lot:1